Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği, yaşlanma belirtileri en fazla yüz bölgesinde kendisini göstermektedir. Kişiden kişiye değişiklik gösterse de genellikle 30’lu yaşların sonunda alın ve kaşlarda aşağı doğru inme görülmektedir. Bu durum göz kapağı derisinde dikkat çekmektedir. İleri yaşlarda ise göz kapağındaki kasların incelmesi ve derinin elastik yapısını yitirmesi sonucu göz kapağında düşüklüğü meydana gelmektedir. Göz kapağı estetiği genellikle üst kapaklara uygulanırken bazı hastalarda alt kapaklara da uygulanabilmektedir. Hastanın durumuna bağlı olarak lokal ya da genel anestezi uygulaması altında gerçekleştirilen ameliyatın; hipertansiyon, tiroid rahatsızlıkları, göz kuruluğu ve göz tansiyonu gibi hastalıklara sahip olan kişilerde birtakım riskleri bulunmaktadır. Bu nedenle ameliyat öncesinde doktora sağlık öyküsünün bildirilmesi ve birlikte bir beslenme programı düzenlenmesi önerilmektedir. Ameliyat öncesinde en az 1 hafta kan sulandırıcı etkiye sahip aspirin ve E vitamini içeren besinlerin tüketilmemesi gerekmektedir.

Göz kapağı estetiğine karar verilmeden önce kaşların durumu da değerlendirilmektedir. Salt kaş düşüklüğünün yaşandığı hastalarda daha sınırlı bir operasyon yeterli olacaktır. Göz kapağı estetiği yapılacak işlemlere göre 1,5 ila 2,5 saat arası sürmektedir. Ameliyat sonrasında doktorun önerilerine eksiksiz uyulması iyileşme sürecinin konforlu bir şekilde geçmesini sağlayacaktır. Deri ve yağ fazlalıklarının ve kas yapılarının ele alındığı ameliyatta dikiş izleri, göz kapağı kıvrımlarının altında kalmaktadır. Ameliyattan sonra yaklaşık 5 gün sonra dikişler alınmaktadır ve hasta günlük yaşamına dönebilmektedir.

Göz Kapağı Düşüklüğü Nedir?

Göz kapağı düşüklüğü genellikle ileri yaş ve genetik faktörler nedeni ile alt ve göz kapaklarda gelişmektedir. Bu problem sarkma, torbalanma ve gevşeme gibi problemlere neden olurken aynı zamanda görme açısını da etkilemektedir. Göz kapağı düşüklüğü problemi ya da göz kapağında yaşanan diğer deformasyonlar göz kapağı estetiği ile düzeltilebilmektedir. Göz kapağı düşüklüğünün birçok sebebi bulunmaktadır. Bu sebeplerin başında; yaşlanma ya da daha önce geçirilmiş bir göz ameliyatı gelmektedir aynı zamanda göz kapağında yaşanan birtakım kusurlar da göz kapağı düşüklüğüne neden olabilmektedir.

Göz Kapağı Düşüklüğünün Tedavisi Nasıl Yapılır?

Göz kapağı dşüklüğü tedavisi 1 günde konforlu bir şekilde uygulanabilmektedir. Lokal anestezi altında uygulanan bu işlemden 1 hafta sonra atılan dikişler alınmaktadır. Ameliyat sonrasında ödem ya da morukların oluşması normal karşılanmakla birlikte bu problemler kendiliğinden geçecektir.

No Comments

Post A Comment